Футболни залози/предположения

Всичко за футбола в Европа и Света.
Потребителски аватар
Red Pride
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 4:29 pm

Re: Футболни залози/предположения

Мнение от Red Pride »

Бройте ме. Все пак трябва да има някой на последно място.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

КУР ЗА ЛЕФСКИ.

Потребителски аватар
Flawless
Само минава
Само минава
Регистриран: пон фев 27, 2017 8:57 am

Мнение от Flawless »

И аз бих се включил.

RED FIGHT
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: съб окт 14, 2017 1:22 pm

Мнение от RED FIGHT »

90 лева в плик до седмица е наградата! :lol:
"По-скоро купона, поркането, курвите и пурите.
Но пък акъл да ръсиш си на първа линия.
МозАк."

Потребителски аватар
печката
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:45 pm

Мнение от печката »

ЗА

innergy
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет фев 24, 2017 4:46 pm

Мнение от innergy »

Гонзоу8 написа: вт авг 11, 2020 7:07 pm ..Целта ще бъде единствената модераторска намеса да бъде публикуването на 5те мача, всичко друго да се прави от самите вас. Темата да няма коментари, а само и единствено по един пост на седмица от участник. Сами се сещате, че ако някой реши да мами, много бързо ще се разбере..
Направи отделна тема, ако ще се спират коментарите тук..

Една готина обръщалка от днес.. пп 1 / кр 2

Изображение

Потребителски аватар
North
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:50 pm

Мнение от North »

Жуниор Мораеш бърза...

В другия мач мисля че Уулвс са способни да се докопат поне до продължения, за това - Х.

CSKA_ZavInagI
Вдига купата
Вдига купата
Регистриран: пон фев 27, 2017 5:06 pm

Мнение от CSKA_ZavInagI »

И аз бих се включил. Шахтьор играят ебати футбола,наслада!

Потребителски аватар
Micho
Забележка
Забележка
Регистриран: чет мар 02, 2017 1:50 am

Мнение от Micho »

Гонзоу8 написа: вт авг 11, 2020 7:07 pm Момчета, какво ще кажете да направим една тема - игра със залози.

С две думи: всеки петък примерно да се пускат 5 мача и участниците да пишат точно 1 пост с 5те мача (по един залог за всеки мач) - залог, коеф, букита и да си смятат сами статистиката, в следващия кръг правят отново същото като най-отгоре си пишат и общия баланс.

Целта ще бъде единствената модераторска намеса да бъде публикуването на 5те мача, всичко друго да се прави от самите вас. Темата да няма коментари, а само и единствено по един пост на седмица от участник. Сами се сещате, че ако някой реши да мами, много бързо ще се разбере.

Кажете си мнението, ще има ли желаещи и живот и здраве началото на септември примерно да стартираме. А към края на май да се приключи..падат се близо 40 седмици като всеки ще има право да не участва в 4 седмици общо през сезона и да си запази баланса от предишния кръг. Пропусне ли повече от 4 седмици, ще бъде дисквалифициран.
Звучи добре, но нека да го прецизираме. Нека не са просто произволни залози, а да се играят хендикапите (независимо дали за резултат или голове). Ще ти обясня какво имам предвид. За ЦСКА-Ботев коеф за нас е 1.25 и така всеки тук ще го играе за "ЦСКА', защото просто като вероятности това е най-добрата стратегия. Обаче ако имаме задължение да играем само хендикапа (Хендикапът тук е ЦСКА-1.5 @ 1.800), тогава става различно и има баланс.

Потребителски аватар
Spike
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 12:59 pm

Мнение от Spike »

RED FIGHT написа: вт авг 11, 2020 8:12 pm 90 лева в плик до седмица е наградата! :lol:
Алекс да ми ги прати по Револют или банков път.
"Важното е не да си юнак за щяло и нещяло, ами да знаеш кога да се изтичаш"
Софроний Врачански, из "Летопис на смутното време"

Потребителски аватар
nedelko
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: съб апр 22, 2017 10:41 pm

Мнение от nedelko »

По Еконт ще ги откажеш ли!?
Този текст не е подходящ за идиотите, които във всяко различно мнение откриват някакво „русофилство“.

Гонзоу8
Модератор
Модератор
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:57 pm

Мнение от Гонзоу8 »

Micho написа: вт авг 11, 2020 11:05 pm
Гонзоу8 написа: вт авг 11, 2020 7:07 pm Момчета, какво ще кажете да направим една тема - игра със залози.

С две думи: всеки петък примерно да се пускат 5 мача и участниците да пишат точно 1 пост с 5те мача (по един залог за всеки мач) - залог, коеф, букита и да си смятат сами статистиката, в следващия кръг правят отново същото като най-отгоре си пишат и общия баланс.

Целта ще бъде единствената модераторска намеса да бъде публикуването на 5те мача, всичко друго да се прави от самите вас. Темата да няма коментари, а само и единствено по един пост на седмица от участник. Сами се сещате, че ако някой реши да мами, много бързо ще се разбере.

Кажете си мнението, ще има ли желаещи и живот и здраве началото на септември примерно да стартираме. А към края на май да се приключи..падат се близо 40 седмици като всеки ще има право да не участва в 4 седмици общо през сезона и да си запази баланса от предишния кръг. Пропусне ли повече от 4 седмици, ще бъде дисквалифициран.
Звучи добре, но нека да го прецизираме. Нека не са просто произволни залози, а да се играят хендикапите (независимо дали за резултат или голове). Ще ти обясня какво имам предвид. За ЦСКА-Ботев коеф за нас е 1.25 и така всеки тук ще го играе за "ЦСКА', защото просто като вероятности това е най-добрата стратегия. Обаче ако имаме задължение да играем само хендикапа (Хендикапът тук е ЦСКА-1.5 @ 1.800), тогава става различно и има баланс.
Според мен ще е по-добре да може да се играе абсолютно всичко.
В крайна сметка всеки да си избира, каквато иска стратегия. Аз мога да реша да играя двоен шанс 1Х на ЦСКА-Ботев за 1.08, друг да търси високи коефициенти. Всеки да има право да си заложи, каквото си поиска. В крайна сметка това му е интересното, всеки да си избере подхода.

По-скоро може да прецизираме букитата - да сложим 5-6 примерно, които са основните и повечето хора имат сметка в тях.
innergy написа: вт авг 11, 2020 9:51 pm
Гонзоу8 написа: вт авг 11, 2020 7:07 pm ..Целта ще бъде единствената модераторска намеса да бъде публикуването на 5те мача, всичко друго да се прави от самите вас. Темата да няма коментари, а само и единствено по един пост на седмица от участник. Сами се сещате, че ако някой реши да мами, много бързо ще се разбере..
Направи отделна тема, ако ще се спират коментарите тук..
Няма да се спират коментарите тук, не си ме разбрал.
Отделна тема ще се направи, в която да няма излишен спам, а само прогнози.
В тази тема ще може да си се коментира и за други залози, и за нещата от играта, без значение.

Потребителски аватар
redMarti
Легенда
Легенда
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:14 pm

Мнение от redMarti »

Принципно съм за такава игра, но освен прогнозата ще слагаме ли и "сигурност"? Играеш ЦСКА - Ботев 1ца на 1.25 със сигурност 6/10, примерно. И след това да се изчислява ROI-то - 6 х 1.25 - 6 = 1.5?
Защото ако ще си водим статистика само на прогнозите, то някой може да играе по 5 мача на 1.10 и да има "убийствена" успеваемост.

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

Няма да играем на успеваемост, а на сбор от коефициентите.
Затова казах, че всеки си избира.
Аз съм познал 5 мача с 1.1 и завършвам кръга с 5.5 баланс, ти си познал 3 мача с коеф 1.8 и два не се познал, завършваш с коефициент 5.4. В крайна сметка стига да си над 5...значи си на "печалба". Пък какви коефициенти ще играеш, сам си избираш. То в живота е абсолютно същото. Целта ти е да си на плюс от хазарта, чисто математически най-печелившо е да се играят единични мачове, а вече кой каква стратегия ще избере, си е негпва работа.

Потребителски аватар
Red Pride
Винаги Верен
Винаги Верен

Мнение от Red Pride »

Тоест коефициентите няма да се умножават, а ще се събират. Това е важно уточнение.

КУР ЗА ЛЕФСКИ.

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

Да, аз ще ги напиша подробно нещата като пусна темата.
За да се умножават коефициенти, трябва да се комбинират мачовете и един от 5 като не ти излезе...да си 0. Няма да е така.

Чисто илюстративно, ако приемем, че се направят 200 залога в тази игра, то всеки един ти е по 1лв. Целта е накрая на играта да имаш над 200 коефициент, демек да си на печалба. Затова казвам, че стратегиите са много и ще е интересно кой какво ще предприеме и кое ще е успешно.
Можеш да играеш коефициенти 1.01 всеки мач, можеш да търсиш коефициенти 1.5 или 2. Можеш и пък на всеки мач да играеш един и същ точен резултат на коефициент 50 и да чакаш да ти върже на 50 мача. Всичко е въпрос на избор, преценка, а и доза късмет, както и в истинския хазарт.

Потребителски аватар
Micho
Забележка
Забележка

Мнение от Micho »

Гонзоу8 написа: ср авг 12, 2020 10:12 am Няма да играем на успеваемост, а на сбор от коефициентите.
Затова казах, че всеки си избира.
Аз съм познал 5 мача с 1.1 и завършвам кръга с 5.5 баланс, ти си познал 3 мача с коеф 1.8 и два не се познал, завършваш с коефициент 5.4. В крайна сметка стига да си над 5...значи си на "печалба". Пък какви коефициенти ще играеш, сам си избираш. То в живота е абсолютно същото. Целта ти е да си на плюс от хазарта, чисто математически най-печелившо е да се играят единични мачове, а вече кой каква стратегия ще избере, си е негпва работа.
Гонзич, така става. За всеки мач си избираш произволен залог, после ако спечелиш, ти се умножава по коефициентът, ако загубиш, ти се пише -1 за мача.

Големият въпрос е дали всеки един stake да е "единичка", или да дадем възможност на хората да си избират "stake" от 1 до 10.

Ще го обясня подробно. Примерно ЦСКА домакинства на Лудогорец и коеф. за победа е 3.0. Ако всички залози са с еднаква стойност (stake), тогава аз залагам 1 stake за победа на ЦСКА. Ако ЦСКА бие, печеля 2 точки (коеф 3.0 умножен по stake 1, и от получения сбор изваждаме stake 1). Aко ЦСКА падне, губя 1 точка (губя си stake-a).

Ако решим да го играем със stake от 1 до 10, и аз играя ЦСКА със stake 5, тогава ако спечеля, печеля 5x3 -5 = 15-5 = 10 единици. Ако загубя, губя -5 единици.

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

Micho написа: ср авг 12, 2020 6:37 pm Големият въпрос е дали всеки един stake да е "единичка", или да дадем възможност на хората да си избират "stake" от 1 до 10.
Леко се усложняват нещата, но на мен ми харесва идеята и съм съгласен да играем със залог от 1 до 10.
Стига да не ги мързи хората да смятат, а и да не бъркат де. :fi298:
Аз съм ОК.

Потребителски аватар
Red Pride
Винаги Верен
Винаги Верен

Мнение от Red Pride »

Ще стане прекалено сложно, според мен. Дайте да си ги събираме просто.

КУР ЗА ЛЕФСКИ.

Потребителски аватар
Micho
Забележка
Забележка

Мнение от Micho »

Ок, всеки залог ще е 1 единица. Обаче при неуспешен залог трябва да вадим от общия резултат. Когато не познаеш: -1 ти се пише.

В противен случай стимулираме тези, които играят с много по-висок коефициент. Когаот не губиш точки, естествено, че ще търсиш по-високите.

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

Няма логика това.
По принцип без значение дали залогът ти е печеливш или губещ, една единица би трябвало да се извади. При губещ, защото губиш тази единица, при печеливш, защото това не ти е печалба.
Но пак е излишно усложняване на всеки залог да се маха тази единица. Просто ще се натрупат по-малки баланси, но ще е излишна математика.

Това, което ти предлагаш е аз да хвана 4 мача на коеф.2 и да имам: 8-1=7 точки
Ти примерно ще хванеш 5 мача на коеф. 1.5 и ще имаш: 7.5 точки
В този пример ти имаш повече от мен.

Сега същият пример си го представи в истинско буки - аз залагам по 1лв на всеки от тези 5 мача, хващам 4 от 5 и банката ми от 5 лева става 8 лева, а пък твоята пак си е 7,50.

Това, което ти предлагаш е нещо, което не съществува и видоизменя хазарта и математиката. :mrgreen:

П.П Губиш възможността да си вземеш тази единица, която е залога, когато търсиш високите коеф. Защото аз ще съм го ихграл на 1.01 и ще си ги взема, примерно. В твоето предложение се получава двойно накзание, което не е справедливо.

Потребителски аватар
all-star11
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:27 pm

Мнение от all-star11 »

Направо кажете довечера мача за ПСЖ ли да го играя или над 2.5гола?
САМО ЦСКА!
50 стотинки са по-опасни от Бомба

Потребителски аватар
Micho
Забележка
Забележка

Мнение от Micho »

Гонзоу8 написа: ср авг 12, 2020 7:59 pm Няма логика това.
По принцип без значение дали залогът ти е печеливш или губещ, една единица би трябвало да се извади. При губещ, защото губиш тази единица, при печеливш, защото това не ти е печалба.
Но пак е излишно усложняване на всеки залог да се маха тази единица. Просто ще се натрупат по-малки баланси, но ще е излишна математика.

Това, което ти предлагаш е аз да хвана 4 мача на коеф.2 и да имам: 8-1=7 точки
Ти примерно ще хванеш 5 мача на коеф. 1.5 и ще имаш: 7.5 точки
В този пример ти имаш повече от мен.

Сега същият пример си го представи в истинско буки - аз залагам по 1лв на всеки от тези 5 мача, хващам 4 от 5 и банката ми от 5 лева става 8 лева, а пък твоята пак си е 7,50.

Това, което ти предлагаш е нещо, което не съществува и видоизменя хазарта и математиката. :mrgreen:

П.П Губиш възможността да си вземеш тази единица, която е залога, когато търсиш високите коеф. Защото аз ще съм го ихграл на 1.01 и ще си ги взема, примерно. В твоето предложение се получава двойно накзание, което не е справедливо.
Честно казано, абсолютно нищо не разбрах от обясненията ти. "Аз да хвана", "ти да хванеш" - не се обяснява така, а се дава пример с колко успешни и на какъв коеф, колко загубени и т.н.

Точно в реалния живот като заложиш и загубиш, губиш пари (равни на стойността на залога ти). Ти предлагаш тук да го играем без да сме на минус, което няма никаква логика. По този начин ще се стимулира преследването на много високи коефициенти, защото те ще се отплащат много по-добре при положение, че не губиш нищо при сгрешен залог. Ако обаче си губиш сгрешения залог, както е в реалния живот, тогава сметките коренно се променят.

Ако искаш да ги направим нещата съвсем като в реалността и да има "банка", тогава трябва да дадем на всеки някаква вирутална "банка" - 10 или 100 точки и всеки да си решава каква част от нея да играе на конкретен мач. Може и да въвдем правило - 100 точки банка, всеки залог по 5 точки. При това положение обаче ако някой стигне нулата, трябва да се изхвърля от играта.

Така ще е доста сложно със сметките. Ако искате да е най-просто, тогава всеки залог ще е единичка, ако познаеш - взимаш само profit-a, а не и основния залог, ако загубиш, си губиш единичката. Нали така е в реалния живот: когато печелиш, профитът ти е само коефициентът, умножен по основния залог, когато загубиш, губиш основния залог.

Потребителски аватар
печката
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:45 pm

Мнение от печката »

Оф, заболя ме главата :D

Я просто направете една игра на точни резултати, като онази когато се играе световно или европейско първенство

Потребителски аватар
redMarti
Легенда
Легенда
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:14 pm

Мнение от redMarti »

Гонзоу8 написа: ср авг 12, 2020 6:48 pm
Micho написа: ср авг 12, 2020 6:37 pm Големият въпрос е дали всеки един stake да е "единичка", или да дадем възможност на хората да си избират "stake" от 1 до 10.
Леко се усложняват нещата, но на мен ми харесва идеята и съм съгласен да играем със залог от 1 до 10.
Стига да не ги мързи хората да смятат, а и да не бъркат де. :fi298:
Аз съм ОК.
Предложих същото и аз, а на мен ми отказа :lol:

Потребителски аватар
CSKA_SHUMEN
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: ср мар 29, 2017 1:51 pm

Мнение от CSKA_SHUMEN »

Бе мисля, че идеята е много проста стига да се спазва правилото за 5 прогнози на седмица.. Нямаш банка, нямаш точки. Т.е. при загуба не губиш нищо. Ти си реално с 0 точки старт. За период от 6 месеца правиш общо 40 познати мача х 2 коефициент и накрая на периода имаш 80 точки сбор. някой поже да е познал само 20 мача за същия период, но на 5 коефициент и ще има 100 точки.

Кой ще ги следи само тези неща? :D

Потребителски аватар
Red Pride
Винаги Верен
Винаги Верен

Мнение от Red Pride »

Гонзо. Той предложи играта.

КУР ЗА ЛЕФСКИ.

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

Micho написа: ср авг 12, 2020 8:46 pm Ако искате да е най-просто, тогава всеки залог ще е единичка, ако познаеш - взимаш само profit-a, а не и основния залог, ако загубиш, си губиш единичката. Нали така е в реалния живот: когато печелиш, профитът ти е само коефициентът, умножен по основния залог, когато загубиш, губиш основния залог.
То е едно и също дали ще е така, както ти предложи или просто ще събираш познатите коефициенти.
Ако се събират, ще им е по-лесно си мисля. Иначе все някой ще обърка без да иска нещо.

Кажи за букитата как да е, 5-6 да са или 1-2 ?

Гонзоу8
Модератор
Модератор

Мнение от Гонзоу8 »

CSKA_SHUMEN написа: ср авг 12, 2020 9:09 pm Бе мисля, че идеята е много проста стига да се спазва правилото за 5 прогнози на седмица.. Нямаш банка, нямаш точки. Т.е. при загуба не губиш нищо. Ти си реално с 0 точки старт. За период от 6 месеца правиш общо 40 познати мача х 2 коефициент и накрая на периода имаш 80 точки сбор. някой поже да е познал само 20 мача за същия период, но на 5 коефициент и ще има 100 точки.

Кой ще ги следи само тези неща? :D
Точно така.
Какво значи да ги следи ?
Пускат се мачовете, всеки има право на един пост точно през седмицата. Всеки сам си смята. Ако някой реши да мами, все някой ще го забележи и ще напише в тази тема.

innergy
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет фев 24, 2017 4:46 pm

Мнение от innergy »

Не е ли най-добре всеки да почне със 100 виртуални лева, да прави каквито иска залози и накрая да се прави баланс на парите. Може би само ще трябва да се докажат реални букмейкърски коефициенти със скрийншот..
Някои предложения:

- списък с 5-6 букмейкъра;
- да се приемат първите ДО 10 залога на седмица (минимум 5) направени от полунощ в неделя срещу понеделник, до следващата неделя срещу понеделник;
- да се приемат само залози публикувани тук преди стартиране на съответния мач с доказателство за реален коефициент;
- залозите на един участник да се събират в един пост седмично чрез редакция;
- да се обявява сума за всеки залог в рамките на наличното;
- всяка седмица да се добавят по още 100 лева към сметката на всеки, за да не изгорим бързо още в началото - примерно някой е останал с 0, друг с 20, а трети със 120. Следващата седмица почват от 100, 120 и 220 съответно..

Потребителски аватар
North
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:50 pm

Мнение от North »

Може да се играят и само дербита. Подбират се 5 мача примерно, играят се 1, Х или 2 плюс прогноза за точен резултат. Всеки познат знак да носи определен брой точки, познат точен резултат да е два пъти повече точки а ако се познаят и двете печалбата да е сбора точки от знак плюс точен резултат.

Отговори