Професионален бокс

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет фев 24, 2017 4:02 pm

Re: Професионален бокс

Мнение от Армеец_87 »

Абе Зауерланд два пъти го изведоха до двубой срещу шампиона (вторият път Кубрат се контузи и първоначалният му двубой с Джошуа отпадна). В немалка степен си свършиха работата. Търпят критика по развитието му в спортен план, не го отучиха от аматьорския му стил, но това си е немската школа по принцип. Имаше какво да се желае като активност и ниво на съперници, но пък от друга гледна точка пак е техен плюс - извеждат го до мач за титла без да среща баш топ боксьорите. Хиени са си швабите, просто западнаха през годините. А какви съперници му осигуриха Топ Ранк - Дину и Букър, смях. А и ако се беше бил с повече сериозни противници можеше и да спука гума някъде и въобще да не стигне до двубоите с Кличко и Джошуа. Общо взето това си беше максимума на Кобрата, даже се и надскочи, за което заслужава поздравления.
Иначе, аз се надявам това да не е краят и да го видим Кубрат в още някоя и друга добра битка. Поветкин и Ортиз са си топ ниво и на по-сериозна възраст. Въпросът е дали той би имал желание и топки за нещо повече от лесни мачове в арена Армеец.

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача
Регистриран: съб фев 25, 2017 2:23 am

Мнение от Sunset »

Няма смисъл да продължава. Постигна достатъчно. На 40 години е, оттук насетне, всичко ще бъде опасно за здравето му. Отделно, трети шанс за титла няма да има, а и не виждам как ще се подобри на тия години. Всичко приключи и е добре за него самия да го осъзнае и да спре с бокса.
"Но има, има Божи съд, о, свят развратен!
И страшен съдия: той бди!
Той глух е за звънтежа златен
и мисли и дела той знае отпреди!"

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

Е, що пък за изпроводяк да не премери сили с някой като Кабайел, Хънтър или Такам? Или пък да вземе реванш от Ривас за олимпиадата? По силите му е да го направи. Поветкин е по-стар и тресна Уайт, което му е най-добрата победа в кариерата. Не е толкова зле Кубрат, Джошуа чисто стилово просто си е кошмар за него. Аз съм убеден, че срещу Тайсън Фюри, примерно, би изглеждал далеч по-добре.
Ако се откаже, добре, хубаво, негово право. Ама ако предпочете да си прави галите в арена Армеец с Ивайло Гоцев и да се бие с някакви жалкари, вместо да търси добри битки, вече ще е тъпо.

Потребителски аватар
Lemmy Lem
Вдига купата
Вдига купата
Регистриран: пет фев 24, 2017 10:01 pm

Мнение от Lemmy Lem »

Аз гледам бокса като любител, не съм тренирал, даже напоследък спрях да гледам тия в супертежката, щото станаха прекалено нагласени и подчинени на печалбите... Но помня какво каза Петър Лесов веднага след мача на Кобрата с Кличко - " Ако иска да стане световен шампион, трябва да иде в Америка, да го тренират американци! Играе бокса недисциплинирано като аматьор..."

Снощи поведението на моменти му беше като на Назийм Хамед, само дето нямаше неговото превъзходство над противниците!?
Всички сте в списъка...😉😊

"...Когато дойдоха за мен вече нямаше кой да говори..."

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача

Мнение от Sunset »

Не можа да се отърси от много навици, придобити при аматьорите, а това отчасти се дължи на факта, че остана прекалено дълго там... Това не е и толкова неразбираемо, предвид факта, че преди него нямахме ярък боксьор на професионалния ринг. Всъщност това е най-важното, което постигна той - проправи път за тези след него. В бойните спортове наистина имаме много силни момчета. Положението далеч не е като в другите ни спортове.

Потребителски аватар
bld71
Вдига купата
Вдига купата
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:45 pm

Мнение от bld71 »

Направиха ми впечатление ръцете / мускулите на Джошуа, по-едри и дълги от на Кубрат - неговите ми приличаха на някой старец в сравнение :roll:

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

Не са само от тренировки и правилно хранене тия мускули, то е ясно. Не че са кой знае какъв плюс, всъщност, тази мускулна маса доста го изморява. Затова и намали темпото след трети рунд, умори се от усилията, които хвърли в него. Из чуждите боксови форуми подигравателно го наричат "културиста". За дължината на ръцете вече си е от майката природа. Това беше и един от големите проблеми снощи - по-големият обхват на Джошуа, Кубрат така и не можа да скъси дистанцията.

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача

Мнение от Sunset »

Джошуа не е с нормална физика. Това не е физика на боксьор, а на билдър. Аз лично не харесвам такива боксьори. Тайсън Фюри, например, за мен е много по-добър боец. Техничен, бърз, издръжлив, с тежък удар.

Потребителски аватар
bld71
Вдига купата
Вдига купата
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:45 pm

Мнение от bld71 »

Ъперкътите бяха зверски... нашия даже не го виждах, а и май не е логично като по-нисък, да нанесе такъв в този двубой?!

Потребителски аватар
Armeec_NS
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: съб фев 25, 2017 6:41 pm

Мнение от Armeec_NS »

За съжаление не стана работата както искахме. Но Кобрата имаше не малък шанс да нокаутира.
Още след загубата от Кличко специалисти говореха да смени немските треньори със задокеански, ама...
За още по-голямо съжаление, май това беше и последният му шанс-както казвате!?! За напред най-вероятно ще отвори ресторант или зала и т.н.
Накрая- един гигантски ХОЙ за нашите тъпи телевизи!

Boj
Гледа мача
Гледа мача
Регистриран: чет авг 09, 2018 11:16 pm

Мнение от Boj »

Той си има и зала и ресторант.

Iv3rs0n
Гледа мача
Гледа мача
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:30 pm

Мнение от Iv3rs0n »

Огромно уважение към Кубрат за постигнатото на профи бокс сцената и затова, че накара немалко българи да помечтаят, че може българин да е световен шампион в спорт и на ниво, който преди него е бил просто нещо бляскаво и далечно по ТВ. Не са и много боксьорите, които са стигали два пъти до мач за световната титла, така че и за това огромни адмирации.

Просто Кубрат нямаше почти никакви шансове преди тази среща - отстъпва по много показатели: ръст, рийч, физически данни, техника, подвижност, стил на боксиране. Дори подготовката на двамата да сравним - Джошуа имаше 10 спаринг партньора, изградиха му стратегия за мача изцяло базирана на стила на Кубрат, а нашият беше на Белмекен :). Както и Сънсет е отбелязал прекалено късно започна профи кариерата си и "паразитните" навици от аматьорите не успя да ги изчисти. Липсата на атрактивен стил също му попречи да се добере до по-добър промоутър от Зауерленд, които откровено си го "монетизираха". Но според мен Кобрата се надскочи в пъти, за което само уважение и адмирации.

Според мен няма да прекрати кариерата си още, но без голямата цел пред него (да стане световен шампион) ще му е много по-трудно. Може би ще се опита да грабне някой от по-второразредните пояси и тогава да спре.

Потребителски аватар
pecata
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: нед фев 26, 2017 10:36 am

Мнение от pecata »

Пулев над кои известни боксьори има победи в кариерата си?

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача

Мнение от Sunset »

А ти?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
Stoyan
Вдига купата
Вдига купата
Регистриран: съб фев 25, 2017 4:07 pm

Мнение от Stoyan »

pecata написа: пон дек 14, 2020 7:57 pm Пулев над кои известни боксьори има победи в кариерата си?
Пеца, много тъп и жалък пост.
Нещо карантината не ти се отразява добре.
#БъдиЗдрав

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

pecata написа: пон дек 14, 2020 7:57 pm Пулев над кои известни боксьори има победи в кариерата си?
Димитренко, Устинов, Томпсън, Чисора, Хюи Фюри. Всички бяха (някои от тях все още са) в топ 20, когато Пулев ги победи. Богдан Дину също не е лош боксьор.

Потребителски аватар
JustRed
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: пет фев 24, 2017 2:26 pm

Мнение от JustRed »

Кубрат Пулев: Ако е мъж на място, Джошуа ще даде реванш
Последна промяна от JustRed на пон дек 14, 2020 8:24 pm, променено общо 2 пъти.
You'll never Walk Alone!

"Нека запомним и се съобразяваме и за в бъдеще с факта, че загубата в 1913 и в 1918 година за българщината е по-малка от тая в 1944 година."
Иван Михайлов

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача

Мнение от Sunset »

Toва са глупости вече. Джошуа е забравил за него още след мача в събота.

Потребителски аватар
pecata
Винаги Верен
Винаги Верен

Мнение от pecata »

Армеец-87, аз чета други имена в 10 та и 20 та на най-добрите боксьори в света.

Потребителски аватар
Sunset
Гледа мача
Гледа мача

Мнение от Sunset »

Tи не си фактор. Ти си мишка, която трепери от всичко.

Потребителски аватар
bobbby
Винаги Верен
Винаги Верен
Регистриран: съб мар 18, 2017 5:48 pm

Мнение от bobbby »

:inncent:

Вчера докато пътувах в колата слушах по радиото ПалмиРанчев ...
може би и той не е съвсем обективен, щОто и той е във фИлма ... и сигурно си има някакви негови-си "отношения" със швабите ...

но общо взето - човека приказва неща, които и аз /лаИка/ ги приказвам от 10 години ...

просто Кобрата не е добре трениран за "професионалния бокс" ...
там не става само с дълга дистанция ... и с многото прАви удари с предната ръка ...
както се трупат точките в аматьорския бокс ...
демек - "съветската" и "немската" шкОли от еднО-време ...

Абе то става ... ама само до някакво "ниво" ...
където просто - ти си пО-дОбър като боксьор ... а ако не - тО като мОзък ...
и да ги изхИтриш ...

но за последната крачка /срещу "най-дОбрите"/ се иска повече ... близък бой ... крошета ... ъперкъти ...

:inncent:

п.с. Евалла на Кубрат за всичко, което е направил досега ... и едвА ли друг българин ще го направи ...
но мисля, че вече приклЮчи с "големите надежди" ...
сигурно ще заработи още некой лев ...
но май "големите мечти" приклЮчиха окончателно ...
папагала-простак: "фиу-фИу /подсвирква демек/ - ТИ СИ ЗНАЕШ... zа България

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

pecata написа: пон дек 14, 2020 10:45 pm Армеец-87, аз чета други имена в 10 та и 20 та на най-добрите боксьори в света.
Говорим за момента, в който се е бил с тях, не за днешния ден. Но и сега Чисора и Хюи са си топ 20 материал. А че в бокса се набляга на лесни мачове и добрите рядко се бият помежду си, е всеобщ проблем, не само на Кубрат. На Уайлдър му трябваха 40 мача за да се изправи срещу топ опонент - Ортиз. Въпросният Ортиз, макар да го харесвам, също обаче няма особено значими победи, резюмето му е по-слабо и от на Кубрат. Поветкин, едва сега, на 41 години, постигна наистина голяма победа (Уайт). Тайсън Фюри, извън Кличко и Уайлдър, също не е бил кой знае кого. Реално, единствено Джошуа има повечко големи скалпа в резюмето си.

Потребителски аватар
d_gan89
Ще си купи билет
Ще си купи билет
Регистриран: съб мар 04, 2017 7:03 pm

Мнение от d_gan89 »

Как се държа Поветкин и как се държа Кобрата преди ,по време и след мача с Джошуа,разлика от земята до небето.

Потребителски аватар
fena
Разпява агитката
Разпява агитката
Регистриран: пет окт 05, 2018 9:50 pm

Мнение от fena »

Има победа над зимбабвийския титан Дерек Чисора... :D
ПОД I am like corona - I take your breath away...

Потребителски аватар
Micho
Втора забележка
Втора забележка
Регистриран: чет мар 02, 2017 1:50 am

Мнение от Micho »

Sunset написа: нед дек 13, 2020 4:04 pm

ПП - Мичо, уважавам те много, но сравненията с Байерн и Лудогорец са неуместни. Това снощи беше равносилно на финал за ШЛ, а там български отбор едва ли някога ще стигне, ако ще правим паралели. Както и да го гледаме, Кубрат си беше през цялото време в топ 10, а в някои периоди дори беше в топ 5 на боксьорите в света. Това е факт и никой не може да му го вземе.
И аз те уважавам много, Румба, а и откровено - не разбирам много от бокс. Но е факт, че в тоя спорт не се класирша и не минаваш през квалификации, за да стигнеш до мач за титлата. Поправи ме, ако греша, но Кубрат си натрупа статистика основно срещу някакви пенсии и анонимници в "гала-вечери" в Арена Армеец. Освен може би срещу Чисора (отдавна залязъл), няма никаква значима победа срещу някой от известните (поправи ме, ако греша). И ми се струва, че и Кличко, и Джошуа го избраха точно с идеята, че не е никаква заплаха и ще го бият лесно. Точно затова ми беше сравнението с Лудогорец. Все едно те да бият някакви като Спарта Прага и Ласк Линц, след което Байерн да ги покани да "защитава титлата си" срещу тях, да ги смачка, а от Лудогорец да се репчат след мача.

Иначе си напътлно прав за другото - за маркетинговата страна на въпроса. Пътят е проправен от Кубрат Пулев и наистина това ще дава шанс и за други наши профи-боксьори в идните години. Това не може да му се отрече.

Ще ти кажа обаче мен какво много ме дразни в него. Тая липса на спортсменство и високомерност в приказките, от която високомерност обаче няма и следа на ринга - там е много плах, предпазлив и затворен. И не говоря за заканите преди мача - те са нормални и част от шоуто. Ама да викаш в лицето на шампиона, който е дошъл да ти стисне ръката: "Ти знаеш ли кой съм аз", когато са те пребили като куче, няма нищо общо с ценностите на бойните спортове. Дори и Макгрегър с голямата уста преди мача имаше доблестта после да признае превъзходството на Хабиб, а не да дрънка глупости.

Другото силно дразнещо нещп са тия циркаджийски изпълнения при нокдауните - и срещу Джошуа, и срещу Кличко. Тия плезеници, усмивки и т.н. - струва ми се, че на езика на бойните спортове всякаш му казва в лицето: "Нищо не усещам от ударите ти". Което е адски жалко и смешно, имайки предвид какво се случи и в двата мача. На Кубрат му трябва малко смирение и по-трезва самооценка. Още повече, че съм почти сигурен, че Джошуа по комерсиални съображения го пожали и не го нокаутира в 3-ия рунд, когато Кубрат беше готов да падне, но Антъни дръпна ръчната и два рунда след това не го атакуваше, за да му даде шанс да се съвземе.

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

И аз не се кефя на поведението му, но не е нещо изключително. Уайлдър, примерно, още не приема, че е загубил от Фюри и си измисля хиляда оправдания. Тия простотии понякога са и толерирани. Хърн направо си се издразни на джентълменското поведение на Поветкин преди двубоят му с Джошуа, това поведение не продава. Няма да се учудя, ако Кубрат е съветван от промоутърите си да се държи по подобен начин. Просто не е достатъчно интелигентен и остроумен за да го прави както трябва и се получава тъпо на моменти.

Добрите му победи не се равняват на Спарта Прага и Ласк Линц, по-скоро на Лион и Аякс да речем. Кличко и Джошуа не са го избирали, той бе задължителен претендент и ако не му дадяха мач, щяха да изгубят един от коланите си. И не с победите си над пенсии и аномници (всички си помпат статистиките с такива) си проправи пътя до задължителен претендент. Направи го срещу такива като Тони Томпсън - вярно, старичък вече, но най-високо ранкираният американец към онзи момент, губил само от Кличко и някаква случайна загуба в началото на кариерата му, идващ след две победи над Дейвид Прайс, който беше считан за голямата надежда на британския бокс (нещо като Джошуа). Срещу Чисора - за какво залязване става въпрос, човекът тогава беше на 33, две години по-млад от самия Кубрат. След тази загуба Чисора на практика победи Дилиън Уайт в първата им битка, но беше ограбен от съдиите, същият Уайт, който съвсем доскоро се кипреше като номер 4, плътно зад тримата големи - Фюри, Джошуа и Уайлдър. Победи и много класният боксьор Карлос Такам същият този "залязъл" Чисора, размаза във втори рунд Шпилка, с когото Уайлдър се мъчеше 9 рунда. Пулев си би Чисора в прайма му (в момента Чисора е номер 9 в най-авторитетния сайт за стастика Boxrec) и то много убедително. И последно, проправи си път до изминалия мач с Джошуа с победа над Хюи Фюри. Първо, малкото Фюри беше четвърти избор, Бризийл, Джарел Милър и Дилиън Уайт насраха и отказаха нареждането на IBF да проведат елиминационен двубой с Кубрат. Въпросното Фюри е изключително крив боксьор, който, освен от Кубрат, е губил само от Поветкин и Паркър, като Пулев изглеждаше най-добре срещу него от тримата. Срещу Паркър специално беше много спорна загубата му, съдиите му срaха заради дефанзивният му и грозен стил, но ако се гледаха строго правилата, той този мач го печелеше и си ставаше световен шампион. И в момента е само на 26, не е някой пенсионер анонимник.
Да, не е побеждавал някой от най-най-големите, но колко други са го правили? Великият Поветкин, който и на мен ми е сред любимците, кого е побеждавал, преди да нокаутира Уайт преди няколко месеца? Статистика абсолютно сравнима с тази на Кубрат.

Потребителски аватар
pecata
Винаги Верен
Винаги Верен

Мнение от pecata »

Sunset написа: пон дек 14, 2020 11:00 pm Tи не си фактор. Ти си мишка, която трепери от всичко.
Това не ти е Кукления театър.
Ех тези хотели в които посрещаш и изпращаш хората.
Жив и здрав бъди.

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

И едно еретично мнение, за което може би и Сънсет ще ми скочи. Кого пък толкова е побеждавал Майк Тайсън, освен остарелия Лари Холмс? И аз съм израсъл с железния Майк, интересът ми към бокса се дължи в голяма степен на него, но обективно погледнато, изгрял в една слаба ера. Появиха се после две големи имена - Холифийлд и Ленъкс Луис, които си го биха лежерно. Да, беше деградирал вече, но дали е само това?
Да си дадем сметка, че в момента конкуренцията в бокса е по-голяма от когато и да е било. Навремето е било основно САЩ, източният блок е отсъствал тотално от профито. Дали великите от миналото щяха да са толкова велики, ако и източните боксьори бяха да линия?
Последна промяна от Армеец_87 на вт дек 15, 2020 7:54 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Micho
Втора забележка
Втора забележка
Регистриран: чет мар 02, 2017 1:50 am

Мнение от Micho »

Армеец_87 написа: вт дек 15, 2020 7:06 pm ...
Сигурно е така, аз пак казвам, че много не разбирам от бокс. Просто си мислих (сигурно леко наивно), че за да играеш с най-добрият в света за титлата му, трябва преди това да победиш някой от подгласниците му в голям и широко отразяван мач в Лондон, Лас Вегас или Ню Йорк - нещо, което не помня да се е случвало с Кубрат.

Пак казвам - единствената ми забележка е за поведението СЛЕД мача, както и за цирковете с плезенето и хиленето при нокдауните. Дори и за това нямаше да имам забележка, ако беше показал повече смелост и арогантност и в размяната на ударите в тия два шампионски мача. Защото Руиз би Джошуа, а във втория мач му игра отново много добре, Поветкин почти го нокаутира в началото, а от Кубрат видях само дефанзивна и предпазлива игра с цел "да не ме нокаутират и да загубя достойно по точки". Няма лошо, ама тогава не би трябвало да е толкова надменен след мача.

Потребителски аватар
Армеец_87
Разпява агитката
Разпява агитката

Мнение от Армеец_87 »

Ами за последния елиминационен мач просто Ивайло Гоцев наддадете два пъти срещу Еди Хърн :D и с Кубрат държаха мястото да е София. Ако отсрещния лагер беше взел търга, щяхме да имаме Уайт-Пулев или Милър-Пулев в Лондон или Ню Йорк. Вместо това гледахме Хюи Фюри в София.

Отговори